Date financiare SNN - S.N. NUCLEARELECTRICA S.A.

Actiuni SNN
Date Financiare SNN
Dividende SNN

Bilant contabil

30-Jun-201930-Sep-201931-Dec-2019
Active imobilizate-total6,492,231,9556,376,460,0446,301,418,672
Imobilizari corporale6,371,615,3166,181,095,1196,056,155,884
Imobilizari financiare64,314,486141,689,201184,502,132
Imobilizari necorporale56,302,15353,675,72460,760,656
din care: Terenuri si constructii---
Participatii100--
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total2,158,304,9272,360,654,7512,507,153,687
Casa si conturi la banci1,508,243,6831,680,031,1211,793,400,092
Creante158,762,571195,487,986217,328,609
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri380,844,525394,768,269405,854,757
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans69,090,60531,487,88131,690,735
Total Activ8,650,536,8828,737,114,7958,808,572,359
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt532,660,033540,931,506531,244,765
Comerciale323,168,457264,374,234304,164,348
Financiare209,491,576276,557,272227,080,417
Active circulante nete / datorii curente nete1,732,007,899--
Datorii Pe Termen Lung1,027,181,731980,021,350937,118,219
Comerciale429,560,138776,064,696313,883,628
Financiare597,621,593203,956,654623,234,591
Venituri in Avans148,686,681103,998,797128,282,233
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli227,002,712227,002,712272,913,646
Capitaluri proprii -total7,090,695,1187,216,161,9397,340,209,375
Capital social3,210,641,2533,210,641,2533,210,641,253
Capital subscris varsat3,015,138,510--
Rezerve din reevaluare1,820,339,902235,337,713227,996,066
Total Pasiv8,650,536,8828,737,114,7958,808,572,359
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)2,046--

Contul de profit si pierderi

30-Jun-201930-Sep-201931-Dec-2019
Venituri Din Exploatare - total1,208,556,8481,810,218,1662,417,533,306
Alte venituri din exploatare21,015,83029,984,76639,761,106
Cifra de afaceri neta1,187,541,0181,780,233,4002,377,772,200
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total-844,374,489-1,289,536,0811,781,010,945
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale-274,872,313-415,581,760555,609,729
Alte cheltuieli de exploatare-242,614,106-443,541,097693,538,142
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)-42,201,756--
Cheltuieli cu materii prime si materiale -50,905,952-78,601,369106,241,196
Cheltuieli cu personalul-233,780,362-351,811,855425,621,878
Rezultatul Din Exploatare364,182,359520,682,085636,522,361
EBITDA---
Venituri Financiare -total34,695,44549,216,60867,336,735
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total-38,797,222-53,920,57865,486,790
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -4,101,777-4,703,9701,849,945
Rezultatul curent360,080,582515,978,115638,372,306
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale1,243,252,2931,859,434,7742,484,870,041
Cheltuieli Totale-883,171,711-1,343,456,6591,846,497,735
Rezultatul Brut360,080,582515,978,115638,372,306
Impozit pe profit69,461,441-97,429,729
Alte impozite---
Rezultat Net290,619,141415,945,638540,942,577

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 68% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)