Date financiare SNG - S.N.G.N. ROMGAZ S.A.

Actiuni SNG
Date Financiare SNG
Dividende SNG

Bilant contabil

31-Mar-201930-Jun-201930-Sep-2019
Active imobilizate-total6,344,093,0006,411,816,0006,386,417,000
Imobilizari corporale6,161,506,0006,228,202,0006,192,884,000
Imobilizari financiare176,615,000166,590,000175,714,000
Imobilizari necorporale5,972,00017,024,00017,819,000
din care: Terenuri si constructii---
Participatii-120,776-
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total3,414,491,0001,853,827,0002,006,664,000
Casa si conturi la banci920,131,000586,595,000199,025,000
Creante1,244,704,000751,890,000521,856,000
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri196,618,000235,924,000329,173,000
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans---
Total Activ9,758,584,0008,265,643,0008,393,081,000
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt786,377,000554,389,000477,817,000
Comerciale785,722,000553,870,000433,154,000
Financiare655,000519,00044,663,000
Active circulante nete / datorii curente nete-1,432,758,196-
Datorii Pe Termen Lung8,296,000673,939,000668,754,000
Comerciale-666,068,000660,327,000
Financiare8,296,0007,871,0008,427,000
Venituri in Avans25,923,00023,256,00022,904,000
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli727,526,000688,393,000698,743,000
Capitaluri proprii -total8,210,462,0007,037,315,0007,246,510,000
Capital social385,422,000385,422,000385,422,000
Capital subscris varsat385,422,400385,422,400-
Rezerve din reevaluare---
Total Pasiv9,758,584,0008,265,643,0008,393,081,000
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)6,3405,499-

Contul de profit si pierderi

31-Mar-201930-Jun-201930-Sep-2019
Venituri Din Exploatare - total1,671,539,0002,885,994,0003,895,357,000
Alte venituri din exploatare7,514,00021,114,00025,910,000
Cifra de afaceri neta1,713,117,0002,874,787,0003,790,856,000
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor-49,092,000-9,023,00078,591,000
Cheltuieli de Exploatare -total1,035,217,000-1,744,804,000-2,512,737,000
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante18,257,000-29,948,000-31,238,000
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale263,247,000-365,475,000-594,539,000
Alte cheltuieli de exploatare520,645,000-864,224,000-1,243,343,000
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)77,352,000-89,952,000-102,391,000
Cheltuieli cu materii prime si materiale 20,134,000-40,358,000-59,865,000
Cheltuieli cu personalul135,582,000-307,909,000-481,361,000
Rezultatul Din Exploatare636,322,0001,141,190,0001,382,620,000
EBITDA---
Venituri Financiare -total10,998,00026,470,00030,104,000
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total5,552,000-17,491,000-16,725,000
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar 5,446,0008,979,00013,379,000
Rezultatul curent641,768,0001,150,169,0001,395,999,000
Venituri extraordinare-1,165,000-
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar-1,165,000-
Venituri Totale1,682,537,0002,912,464,0003,925,461,000
Cheltuieli Totale1,040,769,000-1,762,295,000-2,529,462,000
Rezultatul Brut641,768,0001,151,334,0001,395,999,000
Impozit pe profit99,923,000175,425,000210,895,000
Alte impozite---
Rezultat Net541,845,000975,909,0001,185,104,000

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 68% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)