Date financiare RMAH - FARMACEUTICA REMEDIA SA DEVA

Domeniu: Farmaceutice
Actiuni RMAH
Date Financiare RMAH
Dividende RMAH

Bilant contabil

30-Jun-201931-Dec-201931-Mar-2020
Active imobilizate-total44,374,89939,948,73639,643,247
Imobilizari corporale32,601,08032,632,51132,582,504
Imobilizari financiare4,447,671674,005573,484
Imobilizari necorporale7,326,1495,212,2905,187,892
din care: Terenuri si constructii---
Participatii5,3165,316-
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total214,519,647220,077,654215,622,240
Casa si conturi la banci8,756,25610,275,73625,960,919
Creante129,132,520134,989,751129,559,490
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri76,630,87174,812,16760,101,832
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans405,767343,549454,759
Total Activ259,300,314260,369,940255,720,246
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt209,212,186208,108,000204,599,793
Comerciale193,360,313202,648,537199,906,752
Financiare15,851,873337,1664,693,041
Active circulante nete / datorii curente nete4,052,5368,565,522-
Datorii Pe Termen Lung3,104,6583,147,0813,018,990
Comerciale3,104,658--
Financiare01,478,7853,018,990
Venituri in Avans---
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli000
Capitaluri proprii -total46,983,47049,114,85948,101,464
Capital social10,921,20910,921,20910,921,209
Capital subscris varsat10,921,20910,921,209-
Rezerve din reevaluare---
Total Pasiv259,300,314260,369,940255,720,246
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)348346-

Contul de profit si pierderi

30-Jun-201931-Dec-201931-Mar-2020
Venituri Din Exploatare - total212,449,592452,127,257118,675,307
Alte venituri din exploatare1,506,4595,715,97459,453
Cifra de afaceri neta210,943,133446,411,283118,615,854
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total-209,705,675448,233,345119,382,660
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale-606,8921,211,734305,735
Alte cheltuieli de exploatare-7,172,18215,674,6993,386,746
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)-183,131,866-105,146,103
Cheltuieli cu materii prime si materiale -1,810,912396,555,288831,608
Cheltuieli cu personalul-16,983,82334,791,6249,712,468
Rezultatul Din Exploatare2,743,9173,893,913-707,352
EBITDA---
Venituri Financiare -total184,188394,88057,389
Venituri din dobanzi9,60211,2932,472
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total-558,6191,075,366171,020
Cheltuieli privind dobanzile-289,565557,66065,959
Rezultatul Financiar -374,431-680,485-113,631
Rezultatul curent2,369,4863,213,428-820,983
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale212,633,780452,522,138118,732,697
Cheltuieli Totale-210,264,294449,308,711119,553,680
Rezultatul Brut2,369,4863,213,427-820,983
Impozit pe profit-462,416718,976-
Alte impozite---
Rezultat Net1,907,0702,494,451-820,983

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 76% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)