Date financiare OIL - OIL TERMINAL S.A.

Actiuni OIL
Date Financiare OIL
Dividende OIL

Bilant contabil

30-Jun-201930-Sep-201931-Dec-2019
Active imobilizate-total518,712,321522,293,048521,101,219
Imobilizari corporale508,976,793512,998,176511,058,231
Imobilizari financiare639,923639,621639,621
Imobilizari necorporale9,095,6058,655,2519,403,367
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total36,300,65439,537,49934,068,650
Casa si conturi la banci12,633,74518,392,21313,483,428
Creante22,796,29620,548,13819,589,595
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri870,613597,148995,627
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans---
Total Activ555,012,975561,830,547555,169,869
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt25,051,42324,651,47627,423,918
Comerciale17,585,9087,924,41514,289,755
Financiare7,465,51516,727,06113,134,163
Active circulante nete / datorii curente nete11,239,862--
Datorii Pe Termen Lung74,368,08078,082,31282,144,955
Comerciale32,201,86445,880,44830,658,337
Financiare42,166,21632,201,86451,486,618
Venituri in Avans39,61037,32635,042
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli2,594,4192,710,5235,294,134
Capitaluri proprii -total452,959,443456,348,910440,271,820
Capital social58,243,02558,243,02558,243,025
Capital subscris varsat58,243,025--
Rezerve din reevaluare232,347,173232,347,173220,140,364
Total Pasiv555,012,975561,830,547555,169,869
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)941--

Contul de profit si pierderi

30-Jun-201930-Sep-201931-Dec-2019
Venituri Din Exploatare - total82,649,509126,792,689166,378,051
Alte venituri din exploatare1,049,467951,953-1,652,313
Cifra de afaceri neta81,600,042125,840,736168,030,364
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total-75,833,149-115,182,905-159,760,327
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale-7,917,981-11,892,280-15,766,918
Alte cheltuieli de exploatare-23,517,637-34,529,734-48,066,124
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale -2,749,875-4,691,314-6,865,347
Cheltuieli cu personalul-41,647,656-64,069,577-89,061,938
Rezultatul Din Exploatare6,816,36011,609,7846,617,724
EBITDA---
Venituri Financiare -total153,329--
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total-1,273,816-1,565,588-
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -1,120,487-1,565,588-2,298,207
Rezultatul curent5,695,87310,044,1964,319,517
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale82,802,838126,792,689166,378,051
Cheltuieli Totale-77,106,965-116,748,493-159,760,327
Rezultatul Brut5,695,87310,044,1964,319,517
Impozit pe profit1,084,7482,043,6041,895,562
Alte impozite---
Rezultat Net4,611,1258,000,5922,423,955

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 68% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)