Date financiare OIL - OIL TERMINAL S.A.

Actiuni OIL
Date Financiare OIL
Dividende OIL

Bilant contabil

30-Sep-201931-Dec-201931-Mar-2020
Active imobilizate-total522,293,048521,101,219522,725,948
Imobilizari corporale512,998,176511,058,231513,155,752
Imobilizari financiare639,621639,621639,621
Imobilizari necorporale8,655,2519,403,3678,930,575
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total39,537,49934,068,65033,171,284
Casa si conturi la banci18,392,21313,483,4289,480,752
Creante20,548,13819,589,59522,222,143
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri597,148995,627898,755
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans---
Total Activ561,830,547555,169,869555,897,232
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt24,651,47627,423,91827,326,269
Comerciale7,924,41514,289,7559,079,821
Financiare16,727,06113,134,16318,246,448
Active circulante nete / datorii curente nete-6,595,093-
Datorii Pe Termen Lung78,082,31282,144,95580,208,899
Comerciale45,880,44830,658,337-
Financiare32,201,86451,486,61880,208,899
Venituri in Avans37,32635,04232,758
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli2,710,5235,294,1344,081,526
Capitaluri proprii -total456,348,910440,271,820444,247,780
Capital social58,243,02558,243,02558,243,025
Capital subscris varsat-58,243,025-
Rezerve din reevaluare232,347,173220,140,364220,064,783
Total Pasiv561,830,547555,169,869555,897,232
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)-943-

Contul de profit si pierderi

30-Sep-201931-Dec-201931-Mar-2020
Venituri Din Exploatare - total126,792,689166,378,05145,858,944
Alte venituri din exploatare951,953-1,652,3131,220,121
Cifra de afaceri neta125,840,736168,030,36444,638,823
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total-115,182,905-159,760,327-40,399,675
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale-11,892,280-15,766,918-4,270,213
Alte cheltuieli de exploatare-34,529,734-48,066,124-13,621,225
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale -4,691,314-6,865,347-1,727,040
Cheltuieli cu personalul-64,069,577-89,061,938-20,781,197
Rezultatul Din Exploatare11,609,7846,617,7245,459,269
EBITDA---
Venituri Financiare -total-518,369-
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total-1,565,5882,816,732-
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -1,565,588-2,298,207-586,468
Rezultatul curent10,044,1964,319,5174,872,801
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale126,792,689166,378,05145,858,944
Cheltuieli Totale-116,748,493-159,760,327-40,399,675
Rezultatul Brut10,044,1964,319,5174,872,801
Impozit pe profit2,043,6041,895,562873,072
Alte impozite---
Rezultat Net8,000,5922,423,9553,999,729

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 76% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)