Date financiare MECE - MECANICA FINA SA BUCURESTI

Actiuni MECE
Date Financiare MECE
Dividende MECE

Bilant contabil

30-Jun-201930-Sep-201931-Dec-2019
Active imobilizate-total200,927,341178,929,484186,322,535
Imobilizari corporale200,912,215173,428,505173,298,229
Imobilizari financiare5,2595,488,13013,013,734
Imobilizari necorporale9,8677,5905,313
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total10,511,1429,535,3763,097,259
Casa si conturi la banci132,4804,801,231241,427
Creante2,188,5673,879,1942,566,957
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri8,190,095854,951288,875
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans305,137--
Total Activ211,743,620188,464,860189,419,794
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt13,292,9253,154,4383,269,285
Comerciale7,758,0421,905,4681,263,038
Financiare5,534,8831,248,9702,006,247
Active circulante nete / datorii curente nete2,047,033--
Datorii Pe Termen Lung45,256,23037,160,54237,855,250
Comerciale24,250,809397,7431,376,038
Financiare21,005,42136,762,79936,479,212
Venituri in Avans97,54348,77117,701
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli797,936397,743397,743
Capitaluri proprii -total153,096,922148,101,109148,277,558
Capital social79,152,82579,152,82579,152,825
Capital subscris varsat9,264,890--
Rezerve din reevaluare18,666,30713,395,83513,395,835
Total Pasiv211,743,620188,464,860189,419,794
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)17--

Contul de profit si pierderi

30-Jun-201930-Sep-201931-Dec-2019
Venituri Din Exploatare - total7,643,3314,887,7377,312,671
Alte venituri din exploatare113,17566,14491,426
Cifra de afaceri neta3,693,7904,940,6147,207,790
Productia capitalizata-158,774291,250
Variatia stocurilor3,836,366-277,795-277,795
Cheltuieli de Exploatare -total-8,426,973-4,599,618-6,659,726
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale-1,657,790-1,516,493-2,003,129
Alte cheltuieli de exploatare-2,589,397-1,962,626-1,835,608
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale -2,929,855-208,322-1,564,353
Cheltuieli cu personalul-1,249,931-912,177-1,256,636
Rezultatul Din Exploatare-783,642288,119652,945
EBITDA---
Venituri Financiare -total502,449--
Venituri din dobanzi---
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total-756,170--
Cheltuieli privind dobanzile---
Rezultatul Financiar -253,721-23,596-211,973
Rezultatul curent-1,037,363264,523440,972
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale8,145,7804,887,7377,312,671
Cheltuieli Totale-9,183,143-4,576,022-6,871,699
Rezultatul Brut-1,037,363264,523440,972
Impozit pe profit11,32200
Alte impozite---
Rezultat Net-1,048,685264,523440,972

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 68% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)