Date financiare DIGI - Digi Communications N.V.

Actiuni DIGI
Date Financiare DIGI
Dividende DIGI

Bilant contabil

30-Jun-201930-Sep-201931-Dec-2019
Active imobilizate-total7,928,006,3417,893,349,2600
Imobilizari corporale5,482,582,8865,552,729,348-
Imobilizari financiare241,248,610231,141,015-
Imobilizari necorporale2,204,174,8452,109,478,898-
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total752,019,112921,300,054-
Casa si conturi la banci79,838,52185,353,512-
Creante343,313,690381,622,605-
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri80,847,09752,485,402-
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans234,681,026215,666,682-
Total Activ8,914,706,4799,030,315,9970
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt2,865,209,0102,891,348,420-
Comerciale2,774,216,0102,426,776,360-
Financiare90,993,000464,572,060-
Active circulante nete / datorii curente nete---
Datorii Pe Termen Lung5,328,213,8915,345,856,951-
Comerciale331,097,1323,924,213,805-
Financiare4,997,116,7591,421,643,146-
Venituri in Avans130,745,581142,732,546-
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli62,858,45367,313,585-
Capitaluri proprii -total721,283,578793,110,625-
Capital social32,246,03132,354,991-
Capital subscris varsat---
Rezerve din reevaluare---
Total Pasiv8,914,706,4799,030,315,9970
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)---

Contul de profit si pierderi

30-Jun-201930-Sep-201931-Dec-2019
Venituri Din Exploatare - total2,723,799,9844,155,521,1085,668,374,062
Alte venituri din exploatare---
Cifra de afaceri neta2,723,799,9844,155,521,1085,668,374,062
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total2,459,922,3313,642,164,7534,975,375,562
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante100,545,113145,925,285-
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale579,699,353924,226,732-
Alte cheltuieli de exploatare53,615,537156,140,150-
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)---
Cheltuieli cu materii prime si materiale ---
Cheltuieli cu personalul478,401,358710,412,979-
Rezultatul Din Exploatare252,006,757501,497,609692,998,500
EBITDA---
Venituri Financiare -total32,359,67371,423,28647,716,531
Venituri din dobanzi15,753,67815,920,936-
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total228,847,383368,756,627448,604,215
Cheltuieli privind dobanzile137,507,304231,402,326-
Rezultatul Financiar -196,487,710-297,333,340-400,887,684
Rezultatul curent55,519,047204,159,518292,110,816
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale2,756,159,6574,226,944,3955,716,090,593
Cheltuieli Totale2,700,640,6104,022,832,3885,423,979,777
Rezultatul Brut55,519,047204,159,518292,110,816
Impozit pe profit40,546,66190,247,14592,398,207
Alte impozite---
Rezultat Net14,972,385113,912,374199,712,609

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 68% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)