Date financiare ALU - ALUMIL ROM INDUSTRY S.A.

Actiuni ALU
Date Financiare ALU
Dividende ALU

Bilant contabil

30-Jun-201930-Sep-201931-Dec-2019
Active imobilizate-total30,189,34034,615,07532,931,303
Imobilizari corporale23,019,98527,393,46026,609,728
Imobilizari financiare7,104,2437,106,2005,352,403
Imobilizari necorporale65,112115,415104,590
din care: Terenuri si constructii---
Participatii---
alte investitii imobilizate---
Active circulante-total37,994,45739,156,91035,529,353
Casa si conturi la banci7,951,2369,358,0457,260,855
Creante12,246,41713,226,62311,216,147
Investitii financiare pe termen scurt SIF---
Stocuri17,074,54615,935,84513,651,955
Capital de lucru---
Cheltuieli in avans722,258636,3973,400,396
Total Activ68,183,79773,771,98568,460,656
Investitii pe termen lung---
Datorii Pe Termen Scurt10,012,03311,248,4376,717,431
Comerciale7,775,2738,871,6113,325,084
Financiare2,236,7602,376,8263,392,347
Active circulante nete / datorii curente nete28,667,350--
Datorii Pe Termen Lung6,435,1689,567,9467,835,892
Comerciale4,601,8355,841,8814,415,261
Financiare1,833,3333,726,0653,420,631
Venituri in Avans4,601,8354,508,5484,415,261
Provizioane pentru Riscuri si Cheltuieli---
Capitaluri proprii -total51,736,59652,955,60253,907,333
Capital social10,337,67610,337,67610,337,676
Capital subscris varsat6,250,000--
Rezerve din reevaluare---
Total Pasiv68,183,79773,771,98568,460,656
Nr. mediu angajati (numai angajati permanenti)165--

Contul de profit si pierderi

30-Jun-201930-Sep-201931-Dec-2019
Venituri Din Exploatare - total29,231,16749,048,79868,573,883
Alte venituri din exploatare264,144801,2781,332,850
Cifra de afaceri neta28,967,02348,247,52067,241,033
Productia capitalizata---
Variatia stocurilor---
Cheltuieli de Exploatare -total-28,786,18946,807,51565,125,370
Ajustari privind provizioanele---
Ajustari de valoare privind activele circulante---
Ajustari de valoare privind imobilizarile corporale si necorporale---
Alte cheltuieli de exploatare-7,055,46211,469,80115,024,395
Cheltuieli privind marfurile (costul bunurilor vandute)-19,364,72531,788,92145,213,937
Cheltuieli cu materii prime si materiale ---
Cheltuieli cu personalul-2,366,0023,548,7934,887,038
Rezultatul Din Exploatare444,9782,241,2833,448,513
EBITDA---
Venituri Financiare -total45,247105,135383,525
Venituri din dobanzi1,8262,7884,070
Venituri din interese de participare---
Cheltuieli Financiare -total-139,988389,669498,698
Cheltuieli privind dobanzile-139,988389,669389,669
Rezultatul Financiar -94,741-284,534-115,173
Rezultatul curent---
Venituri extraordinare---
Cheltuieli extraordinare---
Rezultatul extraordinar---
Venituri Totale29,276,41449,153,93368,957,408
Cheltuieli Totale-28,926,17747,197,18465,624,068
Rezultatul Brut350,2371,956,7493,333,340
Impozit pe profit94,804482,310747,804
Alte impozite--159,366
Rezultat Net255,4331,474,4392,426,170

Investitia in instrumente financiare presupune riscuri specifice incluzand fara ca enumerarea sa fie limitativa, fluctuatia preturilor pietei, incertitudinea dividendelor, a randamentelor si/sau a profiturilor, fluctuatia cursului de schimb. Performantele trecute nu reprezinta garantii ale performantelor viitoare ale instrumentelor financiare.

S.S.I.F. Tradeville S.A. faciliteaza accesul la servicii de investitii financiare in legatura cu contracte pentru diferente (CFD), fiind Introducing Broker pentru brokerul pentru CFD-uri: IG Europe GmbH. CFD-urile sunt instrumente complexe si au un risc ridicat de a pierde rapid bani din cauza efectului de levier. 68% din conturile investitorilor de retail pierd bani atunci cand tranzactioneaza CFD-uri cu acest furnizor. Ar trebui sa luati in considerare daca intelegeti modul in care functioneaza CFD-urile si daca va puteti permite sa va asumati riscul ridicat de a va pierde banii.

S.S.I.F. Tradeville S.A., Calea Vitan nr. 6A, Bl. B, Tronson B, et. 3, sector 3, București, România, cod poștal: 031296, tel: +40 21 318 75 55, fax: +40 21 318 75 57 / +40 21 318 75 26, Autorizata prin Decizia CNVM nr. 2225/15.07.2003. Agentie Brasov, Str. Iuliu Maniu nr.47, etj 3, camera 317, Brasov, Romania.

Email: helpdesk@tradeville.eu
Tel: 021 318 7555 (L - V: 9:00 - 18:00)
Live Help

Nume si prenume
(*)
Email
(*)
Telefon
(*)
Sunt interesat
(*)

(*) Toate campurile sunt obligatorii. Date cu caracter personal (detalii)